Фиорентина и Каляри завършиха наравно 1:1 в мач от 3-ия кръг на серия А.

На стадиона във Флоренция домакините не успяха да прибавят очакваните три точки, а в същото време звездата на тима Марио Гомес получи тежка контузия в началото на втората част и бе заменен.

Двата отбора изиграха много слабо първо полувреме, което бе лишено от голови ситуации пред двете врати.
След почивката домакините започнаха много активно, но не успяваха да реализират създадените положения. В 49-ата минута марио Гомес излезе в отлична позиция, но ударът му мина над гредата, а при сблъсъка с вратаря на гостите Агаци контузи коляното си и бе сменен от Яковенко.

В 72-ата минута Фиорентина все пак успя да открие резултата чрез Борха Валеро, който се оказа най-съобразителен след разбъркване и с глава даде преднина на домакините.

Двубоят отиваше към своя край, когато в 89-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Муру центрира от дясно и Пинила с глава не остави шанс на Нето - 1:1.

В добавеното време Писаро от Фиорентина получи червен картон за оспорване на съдийско решение, след като Роси от домакините бе повален в наказателното поле, но не последва сигнал на рефера.

Така Фиорентина пропусна възможноста да се изравни с Наполи на върха и остава със 7 точки, колкото имат Интер и Ювентус.