Волфсбург спечели гостуването си на третодивизионния Кикерс (Офенбах) с 2:1 и се класира за полуфиналите на турнира за купата на Германия. Повече от 18 хиляди зрители наблюдаваха сблъсъка.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, но в него не паднаха голове. Първото попадение бе реализирано в 50-ата минута от Ивица Олич, който даде преднина на ''вълците". В 71-ата минута Бас Дост покачи на 2:0 и в общи линии реши мача. Домакините успяха да стигнат единствено до почетен гол, дело на Марсел Щадел в 81-ата минута.

Ивица Олич се радва на попадението си.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Преди това Фрайбург постигна драматична победа като гост на Майнц с 3:2 след продължение и също ще спори за място на финала.

Срещата започна по страхотен начин за Майнц. Домакините откриха резултата във 2-ата минута чрез Шон Паркър, а само две по-късно Ники Зимлинг направи 2:0. Фрайбург опита да отговори по някакъв начин, но в 39-ата минута Оливър Сорг уцели страничната греда.

Второто полувреме предложи още повече емоции. В 65-ата минута Майнц остана с 10 души на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Зденек Поспех. Фрайбург успя да се възползва от численото си превъзходство и в 86-ата минута Матиас Гинтер първо удари гредата, а след това вкара и гол. Четири минути по-късно пък Павел Кърмас отново нацели гредата.

Във втората минута да добавеното време Фрайбург получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Даниел Калигури и направи резултата 2:2, като по този начин прати мача в продължение. В герой за Фрайбург се превърна именно Калигури, който реализира победното попадение в 108-ата минута и парти тима си на полуфиналите в турнира.

В сряда са останалите две четвъртфинални мача - Щутгарт - Бохум и дербито Байерн (Мюнхен) - Борусия (Дортмунд), съответно от 20 часа и от 21:30.