Шалке изненада неприятно Борусия (Дортмунд) и спечели с 2:1 при гостуването на шампиона на Германия в дербито на 8-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе белязан от зверски бой между феновете на двата отбора, а от полицията съобщават за масови сбивания и множество арестувани.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

"Кралскосините" взеха трите точки след попадения на Ибрахим Афелай и Марко Хьогер, а за Дортмунд се разписа Роберт Левандовски.

Холандският халф на Шалке вкара гол за втори път този сезон, след като откри резултата в 14-ата минута. Хьогер пък откри головата си сметка този сезон за 0:2 в 48-ата минута.

Полският нападател на домакините Левандовски успя само да намали резултата в 55-ата минута, но третия му гол през тази кампания не успя да спаси тима на Юрген Клоп от поражение в дербито.

Байерн пък записа осмата си победа този сезон. След попадения на Марио Манджукич, Луис Густаво, Томас Мюлер на два пъти и Рафиня баварците сразиха с 5:0 като гост Фортуна.