Шалке се изкачи на 6-а позиция в Бундеслигата след победа с 4:1 над опашкаря Волфсбург в мач от 24-ия кръг на немското първенство.

В герой за "кралскосините" се превърна Юлиан Дракслер, който отбеляза два гола. Младокът откри в 33-ата минута, но Ивица Олич изравни в 50-ата.

13 по-късно отново Дракслер върна преднината на Шалке, а в 78-ата Джеферсон Фарфан покачи на 3:1. Крайното 4:1 оформи Клаан-Ян Хунтелаар в 86-ата минута.

Това бе втора поредна победа за тима от Гелзенкирхен, който преди това бе записал 4 поредни срещи без успех.

Борусия (Дортмунд) пък намали преднината на лидера Байерн на "само" 14 точки след победа с 3:1 над Хановер. Роберт Левандовски изригна с два гола за "жълто-черните" - в 8-ата и 21-та минута, и даде аванс на домакините.

Мохамед Абделауе обаче върна едно попадение за Хановер преди Юлиан Шийбер да оформи крайното 3:1 с гол в 72-ата минута.