Щутгарт и Айнтрахт (Франкфурт) разделиха по точка в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Двубоят на ''Мерцедес-Бенц Арена'' завърши при резултат 1:1 и така двата тима сложиха край на успешната си серия от два поредни успеха.

В 14-ата минута Марко Рус откри резултата в полза на гостите, но само две по-късно Тимо Вернер с глава изравни. В продължението пък Щутгарт пропусна да постигне успех, тъй като Ведад Ибишевич изпусна дузпа.

Няколко часа по-рано Фрайбург и Херта също завършиха при резултат 1:1. Домакините първи стигнаха до гол благодарение на удар на Адмир Мехмеди в 6-ата минута. В края на първата част пък Скиелбред изравни. Към края Фрайбург се активизира и в 90-ата минута Фернандес уцели гредата.

Така след изиграването на срещите от шестия кръг, Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) имат по 16 точки. Херта е 10-и, Щутгарт - 12-и, Айнтрахт е на 13-ата позиция, а Фрайбург на 17-ата.