Вердер (Бремен) победи гостуващия Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Бундеслигат.

Белгийският полузащитник Кевин де Брюин донесе успеха на Вердер в 82-ата минута. Той получи чудесен пас от Арън Хънт и преодоля Фабиан Гийфер. Гостите откриха резултата в 10-та минута, след като Йенс Лангенеке беше точен от дузпа.

Нарушението беше отсъдено, след като Сократис Папастатопулос повали в наказателното поле Роби Крус. Нилс Петерсен изравни в 51-ата минута след асистенция на Лукас Шмиц.

В друг мач Волфсбург спечели гостуването си на Хофенхайм с 3:1. "Вълците" започнаха стабилно, като до почивката вкараха два гола. Още в седмата минута японският халф Макото Хасебе даде аванс на Волфсбург, а в 24-ата Бас Дост удвои преднината на бившия отбор на Мартин Петров.

Последваха няколко атаки на Хофенхайм, но безрезултатни. Вместо това, в 78-ата минута Налдо вкара трети гол за Волфсбург.

Домакините успяха да реализират почетно попадение едва в 88-ата минута, когато точен бе Ерен Дердийок.

Начело в подреждането е Байерн (Мюнхен) с 31 точки, пред Шалке и Айнтрахт с по 23. Вердер е седми със 17, Волфсбург е 13-и с 14 точки, Хофенхайм е 14-и с 12 точки, а Фортуна заема 16-ата позиция с 11 точки.