Шампионът Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Фрайбург в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. И двата гола за "жълто-черните" паднаха през втората част. Първо Невен Суботич се разписа в 54-ата минута, а седем преди края звездата Марио Гьотце сложи точка на спора. Това бе първи успех като гост за Борусия през този сезон в шампионата.

Победа записа и вторият в подреждането Шалке. Успехът с 1:0 срещу Нюрнберг донесе Джеферсон Фарфан в 77-ата минута.

С новия си треньор Лоренц-Гюнтер Костнер, Волфсбург постигна първа победа в последните си осем мача. "Вълците" взеха гостуването си на Фортуна в Дюселдорф с 4:1. Бас Дост вкара два от головете съответно в 50-ата и 64-ата минути, а между тях се разписа и Ивица Олич (53). В 71-ата минута Лангенеке намали след точен удар от дузпа, а крайния резултат оформи Диего отново след наказателен удар.

Гройтер Фюрт и Вердер пък разделиха по точка за 1:1. Еду откри за домакините в 8-ата минута, а в края на полувремето се разписа и Нийлс Петерсен за клуба от Бремен.

След хеттрик на Адам Салай, Майнц надделя над Хофенхайм с 3:0. Унгарецът бе точен в 21-ата, 46-ата и 64-ата минути.

Така лидер е Байерн (Мюнхен) с 24 точки. "Баварците" посрещат в неделя Байер (Леверкузен). Следват Шалке с 20 точки, Айнтрахт с 19 точки и мач по-малко, Борусия (Дортмунд) с 15, Майнц с 14, Хамбургер с 13 и други.