Голямото дерби на германския футбол между Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) завърши без победител - 1:1. Всичко по-интересно в мача от 15-ия кръг на Бундеслигата се случи през второто полувреме.

Тони Кроос изведе Байерн напред в 67-ата минута, но Марио Гьотце спаси гостите от поражение в 74-ата. След това равенство Байерн продължава да е без загуба от началото на сезона в Бундеслигата и е лидер в класирането с 38 точки. Борусия (Дортмунд) заема трета позиция с 27, на три точки зад втория и Байер (Леверкузен).

След равностойно първо полувреме с малко положения и пред двете врати, гостите започнаха по-добре след почивката, но Матс Хумелс и Марио Гьотце пропуснаха от изгодни позиции.

Обратно на хода на играта Байерн поведе в 67-ата минута.
Томас Мюлер намери Тони Кроос в дъгата пред, наказателното поле, халфът финтира с тяло централните защитници Невен Суботич и Хумелс и с удар по тревата от границата на пеналта прати топката в левия ъгъл на Роман Вайденфелер.

Борусия бързо отвърна и в 74-ата минута успя да изравни.
Ройс центрира от корнер от дясно, Марио Манджукич отклони към далечния ъгъл на наказателното поле, където непокритият Гьотце спря на гърди и от 13 метра не даде шансове на Мануел Нойер.

Байерн натисна към края, но Вайденфелер показа страхотен рефлекс и успя да се справи с опасни удари в последните пет минути на Кроос, Мюлер и Хави Мартинес.

Холгер Бадщубер от тима на Байерн получи тежка контузия и ще отсъства няколко месеца от игра. 23-годишният играч скъса връзки на дясното коляно. Германският национал беше изнесен от терена на носилка, в 37-ата минута, а на негово място влезе Джером Боатенг.