Байерн (Мюнхен) не допусна изненада и спечели домакинството си на един от основните си конкуренти Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Головете за баварците реализираха Франк Рибери в 44-ата минута и Давид Алаба от дузпа в 77-ата. Така Байерн е лидер с 30 точки, а Айнтрахт е трети с 20 точки.

Вторият в подреждането Шалке също прибави три точки към актива си за 2:1 срещу Вердер. Арън Хънт откри резултата за гостите в 16-ата минута. През втората част обаче "кралскосините" обърнаха нещата в своя полза. В 60-ата минута Нойщедтер възстанови равенството, а девет по-късно Дракслер вдигна на крака привържениците на Шалке заели своите места на "Фелтинс-Арена". Шалке е втори с 23 точки, а Вердер заема осмо място с 14 точки.

Шампионът Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Аугсбург с 3:1. Тимът на Юрген Клоп натрупа преднина от три гола, след като се разписаха Марко Ройс в 9-ата и Роберт Левандовски в 51-ата и 70-ата минути. Почетното попадение за домакините бе дело на Мьолдерс.

Останалите две срещи завършиха без победител - Фрайбург и Хамбургер не успяха да си отбележат гол, а Фортуна (Дюселдорф) и Хофенхайм завършиха 1:1.