Байерн (Мюнхен) продължава победния си ход в Бундеслигата. Тимът на Хосеп Гуардиола победи Хамбургер с 3:1 в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата и ще зимува на върха.

Марио Манджукич откри резултата в 42-ата минута, а Марио Гьотце удвои аванса на баварците в 52-ата. Гостите стигнаха до почетно попадение дело на Пиер-Мишел Ласога. В добавеното време Шакири оформи крайното 3:1.

В същото време Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) направиха рвенство 2:2.

Доста изненадващо домакините набързо си осигуриха комфортна преднина още през първата част. Шиплок откри в 17-ата минута, а в 20 по-късно Воланд покачи на 2:0.

Малко преди почивката обаче Аубамеянг върна един гол след асистенция на Роберт Левандовски, а в 67-ата минута Лукаш Пишчек. "Жълто-черните" можеха да вземат и три точки, но удар на Левандовски срещна гредата.

Така в класирането води Байерн с 44 точки, пред Байер (Леверкузен) с 37 и мач по-малко и Борусия (Дортмунд) с 32.