Байерн (Мюнхен) продължи победния си ход в Бундеслигата. Баварците отново бяха безапелационни и спечелиха гостуването си на Хановер от 22-ия кръг на първенството на Германия с категоричното 4:0.

Доминацията на тима, воден от Хосеп Гуардиола започна още в самото начало и първото попадение не закъсня. Точен в 25-ата минута бе Томас Мюлер. Гостите продължиха своя натиск и в 34-ата минута Тиаго Алкантара удвои преднината на Байерн.

Втората част премина по идентичен начин. Така съвсем логично Мюлер направи резултата класически в 59-ата минута с второто си попадение в двубоя и общо трето за седмицата, тъй като той се разписа и срещу Арсенал в Шампионската лига.

Седем минути по-късно Марио Манджукич оформи крайното 4:0.

В друг мач Айнтрахт (Франкфурт) и Вердер направиха нулево равенство.

В класирането води Байерн с 62 точки, пред Байер (Леверкузен) с 43. Хановер е 11-и с 24 точки, Вердер е 14-и с 22, а Айнтрахт (Франкфурт) - 13-и също с 22 точки.