Аугсбург постигна първа победа от началото на сезона след успех с 2:1 над Щутгарт в среща от 3-ия кръг на Бундеслигата. Така след две поредни загуби момчетата на Маркус Вайнциръл най-накрая зарадваха привържениците си, изпълнили "СГЛ Арена" в града.

Началото бе отлично за домакините, които откриха резултата още в 6-ата минута, когато Халил Алтънтоп вдигна феновете на крака. Половин час по-късно пък защитникът Калсен-Бракер удвои преднината на Аугсбург и направи задачата на щутгарт още по-трудна.

Въпреки това три минути преди края на първото полувреме Ведад Ибишевич успя да върне един гол за гостите, след като бе точен от дузпа.

В 70-ата минута пък влезлият малко по-рано Ибрахима Траоре получи директен червен картон и остави Щутгарт с човек по-малко до края на мача, което донесе трите точки в актива на Аугсбург.

Това бе четвърта поредна загуба за швабите от началото на сезона във всички турнири, като тимът все още няма спечелена точка в немското първенство.