Лидерът в генералното класиране във Формула 1 Себастиан Фетел беше наказан и ще трябва да стартира от последното място в Гран при на Абу Даби.

Двукратният световен шампион е санкциониран защото е спрял на завой 19 след края на последната си обиколка в квалификацията.

Фетел, който спечели последните четири старта и има 13 точки пред Фернандо Алонсо, завърши трети и беше на четири места пред испанеца в стартовата решетка.

Според правилника на Формула 1 пилотите трябва да закарат болидите в питлейна след квалификацията, като в резервоара им трябва да има поне литър бензин, който да може да бъде взет за проби. Фетел получил указания да спре и го изпълнил. Освен това в резервоара му имало по-малко бензин.