Зенит (Санкт Петербург) успя да победи Ростов с 2:1 при домакинството си от 14-ия кръг на руската Премиер Лига. Успехът дойде драматично – с гол в 94-ата минута на Роман Широков.

Въпреки победата в лагера на Зенит има и лоша новина – звездата Хълк се контузи в 38-ата минута и бе заменен принудително от Владимир Бистров. Все още не се знае до кога Лучано Спалети няма да може да разчита на него.

В началото на второто полувреме обаче точно Бистров изведе домакините напред в резултата след контраатака и двойно подаване с Кержаков.

В 79-ата минута обаче Ростов изравни с гол с глава на Ян Холенда. Това принуди Зенит да изостри атаките си, а победният гол падна драматично, секунди преди последния съдийски сигнал. Точен в 94-ата минута бе Широков.

След този мач Зенит има 30 точки, колкото има и ЦСКА (Москва), но столичани са с мач по-малко.