Зенит и Анжи повториха двубоя от лятото и завършиха годината с равенство

Зенит и Анжи закриха годината в руския футбол с равенство 1:1 в дербито от 19-ия кръг на Премиер лигата .

Пред празните трибуни на стадион "Петровский" заради наказанието на домакините от 2 мача без публика, двата отбора повториха резултата от началото на сезона.

И в този двубой гостите откриха резултата . Това направи бившият защитник на ЦСКА Жоао Карлос , който засече с глава центриране на Жирков в 24-ата минута.

В началото на второто полувреме въпреки натиска на шампионите отново футболистите на Гуус Хидинк бяха близо до гола. Първо Ето'о пропусна от непосредствена близост, а в 63-ата минута Траоре уцели гредата с виртуозен удар от въздуха.

В 66-ата минута все пак домакините се добраха до равенството , след като организираха най-добрата си атака в мача . Хълк подаде към Анюков , който центрира успоредно на вратата и непокритият Зирянов вкара за 1:1.

До края на срещата футболистите на Лучано Спалети продължиха да бъдат по-активните, но така и не успяха да отбележат победно попадение. Определено големите виновници за това бяха Дани и Хълк, които се представиха слабо и не помогнаха на отбора си с нищо в предни позиции.

В продължението на двубоя дори португалският капитан на домакините получи директен червен картон за разкарване на топката и реплика към съдията Лаюшкин.

Най-доволни от равенството са временните лидери от ЦСКА (Москва) , които ще зимуват на първото място с 2 точки преднина пред Анжи и цели пет пред Зенит.