Мексико прекъсна серията си от 19 поредни победи на стадион "Ацтека" и на старта на финалните квалификации в зона КОНКАКАФ завърши 0:0 с тима на Ямайка, който досега е играл само един път на Световно през 1998 година. За последно мексиканците не са постигали победа на своя терен на 9 ноември 1997 година, когато направиха 3:3 с Коста Рика.

"Нямам представа на какво се дължи този наш слаб мач, но е повече от притеснително, тъй като става въпрос и за домакинство. Досега се е случвало да играем грозно, но да печелим мачовете си. Но днес не се получи", обясни треньорът на мексиканците Хосе Мануел де ла Торе, който от декември 2010 година насам има 12 победи в 12 официални мача.

Хондурас успя да обърне САЩ от 0:1 до 2:1, въпреки че Клинт Демпси откри резултата в 36-ата минута. Пет минути преди края на полувремето обаче Хуан Карлос Гарсия изравни за домакините. 11 минути преди края Джери Бенгстон вкара победния гол за Хондурас.

Коста Рика пък спечели точка като гост на Панама, въпреки че изоставаше с 0:2 в резултата. Домакините поведоха чрез Луис Енрикес в 15-ата и Роман Торес в 26-ата минути. Капитанът на костариканците Алваро Саборио намали в 39-ата минута, а пет преди края подаде на нападателя на Фулъм Брайън Руис, който оформи крайното 2:2.

В следващия кръг от кампанията, който е на 22 март, Мексико гостува на Хондурас, Ямайка е домакин на Панама, а САЩ - на Коста Рика. Първите три отбора от тази група се класират директно, а заелият четвърта позиция ще играе бараж с представител на друга зона.