Лидерът в квалификационна Група „H” за Мондиал 2014 - Черна гора, претърпя изключително тежка загуба с 0:4 от Украйна като домакин и може да отстъпи първото си място на Англия, ако „трите лъва” спечелят следващия си мач, който е през септември.

Всичките попадения дойдоха през второто полувреме, което освен с 4 гола се отличи и с цели три червени картона.

В 45-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Зозуля получи директен червен картон. Денис Гармаш обаче все пак откри резултата в 52-ата минута.

В 66-ата минута Волков получи втори жълт картон и численото вавенство бе възстановено. Това помогна на Евгений Коноплянка да удвои в 77-ата минута. В 80-ата и Павичевич получи втори жълт картон и така вече домакините от Черна гора бяха с човек по-малко. В края на мача Артьом Федетский и Роман Безус съкрушиха домакините като оформиха крайното 0:4.

В другия мач от групата Полша и Молдова завършиха 1:1.