Николай Михайлов не игра за Твенте в последния кръг от първенството на Холандия. На вратата на тима от Енсхеде бе ветеранът Сандер Бошкер, а той и съотборниците му постигнаха авторитетна победа с 3:1 над ПСВ Айндховен.

Попаденията за Твенте реализираха Кастайньос в 3-ата, Шадли в 27-ата и Янсен в 54-ата минути, а за гостите точен бе Мертенс в 40-ата от дузпа. Ван Бомел остави ПСВ с човек по-малко в 71-ата мин.

Въпреки поражението, "филипсите" запазиха второто си място, което им позволява да участват в Шампионската лига. ПСВ е с 69 точки, колкото има и Фейенорд, но отборът от Ротердам е с много по-лоша голова разлика.

Така шампионът Аякс и ПСВ Айндховен ще играят в Шампионската лига, Фейенорд и Витес остават трети и четвърти и се класират за Лига Европа. Отборите, заели от пета до осма позиция – Утрехт, Твенте, Грьонинген и Хееренвеен, ще играят плейофи за последното място във втория по сила континентален турнир. Първият съперник на Твенте ще е Грьонинген.

От елита директно изпада Вилем II, а Рода и Венло ще играят бараж за оставане в дивизията.