Един от претендентите за титлата във Франция Монако завърши 2:2 при гостуването на последния в таблицата Сошо в среща от 10-ия кръг на Лига 1.

Монако поведе с 2:0 до 10-аа минута след два гола на Яник Ферейра-Караско. Солидният аванс в началните минути притъпи бдителността на гостите и те помислиха, че са спечелили мача. Футболистите на Сошо вдигнаха оборотите през второто полувреме и намериха сили да направят частичен обрат. Седрик Бакамбу намали резултата в 56-ата минута, а Жозеф Ромерик изравни в 69-ата минута.

Така Монако остана на второто място на две точки след лидера Пари Сен Жермен, който вчера победи Бастия с 4:0. Спечелената точка пък позволи на Сошо да се отлепи от дъното и тимът вече е предпоследен с 6 точки в актива си.