Сент Етиен постигна важна домакинска победа с 2:0 над Лил в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Двата тима заемат 3-о и 4-о място във временното класиране във Франция, но сега дистанцията между тях вече е скъсена на само 3 точки.

Брандао откри резултата с глава в началото на второто полувреме – 55-ата минута, а само 6 минути по-късно Франк Табану покачи на 2:0 в полза на Сент Етиен. Двата бързи гола изнервиха Флоран Балмонт от Лил и той си изкара червен картон в 62-ата минута, с което постави своя тим в още по-тежка ситуация.

С човек по-малко и два гола пасив третият в класирането Лил (40 точки) не успя да се пребори дори и за точка в оставащите минути и по този начин допусна Сент Етиен вече да е само на 3 точки от тях . Лидер във Франция е ПСЖ, който преди мача си от 21-ия кръг има 47 точки. Втори е Монако с 42, също преди изиграването на мача си от кръга.