Сериозно притеснение обзе ръководството на Монако и всички в Колумбия. Радамел Фалкао получи контузия по време на мача от 1/16-финалите за Купата на Франция, в който монегаските гостуваха на четвъртодивизионния Монд д’Ор Азерг. В края на първото полувреме колумбийският нападател бе съборен в наказателното поле на съперника. Съдията не видя дузпа, но за сметка на това Фалкао се хвана за коляното и започна да се превива на тревата. Наложи се голаджията да бъде изнесен на носилка, а съмненията са за тежка травма, която дори може да го извади от участие на световното първенство през лятото.

Иначе Монако победи с 3:0 и се класира на полуфиналите. Фалкао вкара първия гол в мача в 29-ата мин., а заменилият го Ривиер реализира другите два в 63-ата и 72-ата мин.

След мача треньорът Клаудио Раниери бе бесен от случилото се и обвини съдията, който е пуснал твърда игра в мача.

"Когато играем с отбор от долните дивизии, винаги трябва да сме готови за труден мач. Това е нормално, да има борба по терена и казах на момчетата да бъдат спокойни. Ние обаче не можем да си позволим фаулове, които не са наказват. Ако нещо сериозно се обърка с Фалкао, вината ще е изцяло на съдията. Той трябва да вижда нарушенията и да ги санкционира. За по-твърди фаулове – жълти и червени картони. Това обаче не бе така.

Що се отнася до Фалкао. Наранено е лявото му коляно. Трябва да премине обстоен преглед и тогава ще можем да кажем сериозността на контузията", коментира Раниери.