Португалия се класира на Мондиал 2014 след луд реванш с Швеция. Тимът спечели с 3:2 като гост и след 1:0 в първия мач стигна до груповата фаза на Световното. Задочният спор между звездите Роналдо и Ибрахимович бе спечелен от португалеца.

Именно те двамата бяха автори на петте гола в спектакъла в Швеция. Всички попадения паднаха през второто полувреме. Роналдо откри резултата в 50-ата минута, но Ибра върна Швеция в играта с два гола в 68-ата и 72-ата минута.

Роналдо обаче не бе казал тежката си дума. В 77-ата и 79-ата минута той се разписа, за радост на привържениците на Португалия, които вече празнуваха класирането на любимците си.

Дори Ибрахимович отдаде заслуженото на звездата на съперника и направи жест, с който го похвали.