Реал (Мадрид) спечели звездната контрола срещу Пари Сен Жермен, която се игра в катарската столица Доха. Испанският гранд спечели с 1:0, но Карло Анчелоти подходи далеч не толкова сериозно, колкото водения от Лоран Блан негов бивш тим.

В стартовия състав на Реал бяха Кристиано Роналдо, Шаби Алонсо, Серхио Рамос и Алваро Арбелоа, но имаше и младоци като Хесе, Хосе Родригес, Начо, Касадо и Мората.

За сметката на това ПСЖ излезе с цялата си мощ – атаката бе водена от звездното трио Ибрахимович, Кавани, Лавеци, а в по-задни позиции също личаха титулярите като Марко Верати, Тиаго Мота, Тиаго Силва и т.н.

Реал смени целия си състав още на почивката, като от звездите в игра се появиха Бензема, Модрич, Ди Мария, Иско и Пепе. Французите направиха промените си в хода на второто полувреме и имаше двама играчи, които играха цял мач – капитанът Тиаго Силва и вратарят Сиригу.

Очаквано, с оглед на съставите, ПСЖ започна по-активно и веднъж дори се наложи Диего Лопес да показва класа. Реал обаче показа класа и първи вкара топката в противниковата врата. Това стана в 18-ата минута, но тогава гол не бе признат, тъй като авторът Алваро Мората бе в засада. Само минута по-късно обаче след страхотен пас на Мората, Хесе реализира за 1:0. В края на първото полувреме „белите” можеха и да удвоят, но Хосе Родригес уцели греда.

След многото смени през второто полувреме темпото на игра значително спадна, опасностите значително намаляха и така Реал (Мадрид) успя да се поздрави с победа.

Състави:

ПСЖ: Сиригу, Алекс, Тиаго Силва, Ван дер Вийл, Диние, Матюйди, Тиаго Мота, Верати, Ибрахимович, Кавани, Лавеци (Лукас, Маркиньос, Максуел, Рабио, Менес, Пасторе, Камара, Онженда, Коман)

РЕАЛ: Диего Лопес, Рамос, Арбелоа, Касадо, Начо, Шаби Алонсо, Ияраменди, Хосе Родригес, Роналдо, Мората, Хесе (Ди Мария, Каземиро, Карвахал, Йоренте, Иско, Хесус Фернандес, Бензема, Модрич, Марсело, Пепе, Хайме Ромеро)