Германският Шалке 04 разгроми с 9:0 катарския Ал Сад в прощалния мач на испанския нападател Раул Гонсалес. Около 100 хиляди запалянковци се събраха на "Фелтинс Арена", за да изправят любимеца си, който игра в Гелзенкирхен в периода 2010-2012 година.

Раул, който в момента се състезава за рекордьора по титли на Катар Ал Сад, игра през първото полувреме за азиатския клуб, а след почивката беше част от състава на Шалке 04.

Джеферсън Фарфан откри резултата още в третата минута от дузпа. Адам Салай се разписа на два пъти, а Фарфан също добави второ попадение след малко повече от половин час за 4:0 до почивката.

През второто полувреме Клаас Ян-Хунтелаар вкара нови два гола, а между тях и Леон Горецка реализира. Раул направи резултата 8:0 в 65-ата минута с удар отблизо след отлична асистенция с пета на Юлиан Дракслер. В 71-ата минута испанецът оформи крайния резултат от дузпа.

Пет минути преди края Раул беше заменен, за да получи овациите на препълнения стадион "Фелтинс Арена". Той символично даде фланелката си с номер 7 на 17-годишния талант на Шалке 04 Макс Майер.

"Бях изключително поласкан, когато разбрах, че толкова много хора ще дойдат на този мач. Това ме изпълни с гордост. Шалке завинаги ще остане нещо особено за мен и ще го нося в сърцето си", каза Раул.