ПСЖ победи големия си съперник Олимпик (Марсилия) с 2:0 в осминафинал за Купата на Лигата. Тиаго Силва от дузпа и Менес бяха автори на головете. Първото попадение падна в 29-ата минута, а второто - в 51-ата. Така парижани продължават напред в надпреварата.

Лион отпадна от турнира, след като загуби с 1:3 мача си с Ница от осминафинафиналите. Интересното е, че всички голове паднаха до 15-ата минута.

Ница поведе в шестата минута, след като Ейсерик бе точен от дузпа. Гомис направи 1:1 само минута по-късно. Траоре направи 2:1, а Сивели оформи крайното 3:1 в 15-ата минута. До края на двубоя повече голове нямаше.

Шампионът Монпелие се класира на четвъртфиналите, след като се наложи над Бордо с 1:0. Тинян отбеляза единствения гол в 61-ата минута.