Пари Сен Жермен не допусна изненада и увеличи преднината си на върха във френското първенство. Столичани постигнаха обрат при гостуването си на последния в класирането Аячо и спечели с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Лига 1.

Така ПСЖ се възползва от грешката на Монако в петък и вече има 5 точки аванс на върха в класирането. Парижани са с 47 точки, а основните им конкуренти от Княжеството са с 42. Аячо пък остава на последната 20-а позиция с едва 9 точки и отстои на 9 от зоната на спасението.

Домакините изненадващо поведоха в резултата още в 6-ата минута с гол на Едуардо. ПСЖ изравни в края на първото полувреме, в 41-ата мин., с попадение на Лавеци, а обратът стана факт в 74-ата мин. с гол на Матюйди.