Португалия загуби с 2:3 като домакин на Еквадор в контролна среща, играна в Гимараеш. Кристиано Роналдо бе титуляр за домакините и отбеляза първия гол за своя тим, но бе сменен в 62-ата минута.

Еквадор откри резултата в мача едва във втората минута , когато Антонио Валенсия се възползва от невнимание на защитата, изскочи от задна позиция и с глава се разписа за своя тим. В 23-ата минута обаче Роналдо възстанови равенството с майсторски гол, който падна след чудесна асистенция с пета на Фабио Коентрао.

През второто полувреме Португалия започна много добре и в 60-ата минута стигна до пълен обрат с гол на Елдер Пощига и асистенция на Луиш Нани, но само след две минути Жоао Перейра си отбеляза автогол, с което резултатът отново бе равен – 2:2.

В 70-ата минута гостите от Еквадор отново поведоха с хубав гол на Фелипе Кайседо, а домакините така и не успяха да изравнят. Те дори могат да се радват, че победата на съперника им не бе по-изразителна, защото в края на мача Бенитес направи страхотен пропуск, който спокойно можеше да е четвърти гол за Еквадор.