Олимпиакос спечели купата на Гърция и направи дубъл през настоящия сезон. На финала "червено-белите" надиграха трудно Астерас Триполис с 3:1 след продължения.

В 13-ата минута испанецът Райо даде аванс в полза на Астерас, но столичани изравниха още преди края на полувремето с точен удар на Давид Фустер.

Редовното време завърши при резултат 1:1. В осмата минута на продължението резервата Рафик Джабур се разписа с глава след изпълнение на корнер, а в 119-ата минута Джамел Абдун оформи крайното 3:1 след изпълнение на дузпа.

Това е рекордна 26-а купа на страната за Олимпиакос. Отборът печели трофея за втора поредна година. "Червено-белите" станаха шампиони на Гърция за рекорден 40-и път през настоящата кампания и записват втори пореден дубъл.