Монако записа пета поредна победа във френското футболно първенство, след като се наложи като гост на Гинган с 2:0 в среща от 18-ия кръг. След пуспеха възпитаниците на Клаудио Раниери остават на втора позиция в класирането, на две точки зад лидера Пари Сен Жермен.

18-годишният Антони Мартиал откри резултата още в 3-ата минута след асистенция на колумбийския полузащитник Джеймс Родригес. Домакините от Гинган станаха с човек по-малко на терена още в 22-ата минута, след като Жонатан Мартинс Перейра получи втори жълт картон. В 42-ата минута футболистите на Монако вкараха втори гол.

Точен бе Лайвин Курзава отново след пас на Родригес.
Гостите играха в четвърти пореден мач без звездата си Радамел Фалкао, който е с мускулна травма на бедрото.
Ница сложи край на серията си от седем поредни загуби, след като победи с 1:0 Сошо. Единственото попадение бе дело на Ерик Ботеак в 24-ата минута.

Реймс завърши наравно 1:1 с Евиан Тонон Гаяр. В добавеното време Флойд Айте изравни, а преди това Джонатан Менса откри резултата за домакините в 74-ата минута.

Нант загуби с 1:2 от Тулуза като домакин. Етиен Дидо и Жан-Даниел Акпа Акпро дадоха преднина на гостите, а Папи Джилабоджи намали за Нант в края на мача.

Лориен записа пета поредна победа, след като се наложи с 2:1 при визитата си на Аячо. Венсан Абубакар бе точен за гостите в 39-ата минута, но Салим Араш изравни пет минути по-късно. Победното попадение бе дело на резервата Жереми Алиадиер.