Монако спечели дербито във френската Лига 1, след като победи като гост Марсилия с 2:1.

Двубоят на "Стад Велодром" започна с по силна игра на Монако, но от създадените положения Фалкао, Караско и Обади не успяха да открия резултата. Постепенно Марсилия изравни играта и бе близо до гол, но след пропуски на Аю и Жиняк нулевото равенство се запази.

Така се стигна до 44-ата минута, когато след ъглов удар над всички се извиси бразилеца Лукас Мендес, който откри резултата в полза на Марсилия.

През втората част Монако започна много активно и бързо стигна до изравнителен гол. В 47-ата минута след пробив на Мутиньо от ляво и последвало остро центриране звездата на монегасите Фалкао от близо се разписа за 1:1.

По-добрата игра на гостите продължи през втората част и така се стигна до 80-ата минута, когато отново Мутиньо изведе Ривиер, който с невероятен спринт преодоля защитата на ОМ и отбеляза победния гол за Монако.