Олимпик (Марсилия) се върна на 3-о място във френската Лига 1 след обрат с 2:1 срещу Троа в мач от 27-ия кръг. Така Марсилия събра 49 точки, на 3 точки от 2-ия Лион и на 5 от лидера Пари Сен Жермен.

Сент Етиен се смъкна на 4-о място с 47. Троа пък остава на последното 20-о място с 20 точки, на 7 от Сошо, който заема първото спасително 17-о място.

Изненадващо гостите от Троа откриха резултата в 70-ата минута чрез бразилския си нападател Маркош, но натискът на домакините даде резултат 11 минути по-късно. Централният полузащитник Никола Н'кулу, който рядко се появява като титуляр, изравни с далечен удар.

5 минути по-късно Андре-Пиер Жиняк донесе успеха на Марсилия, като отбеляза 9-ото си попадение от началото на сезона. Жиняк вкара за 2:1 след отлична работа на резервата Моду Сугу.

По-късно днес е последната среща от кръга Лил посреща Бордо.