Лил сложи край на серията си от пет поредни победи след
изненадваща домакинска загуба с 1:2 от Евиан. Шампионите от 2011 година можеха да се изкачат на четвърто място при победа, но бяха сюрпризирани от непретенциозния съперник. В центъра на събитията на терена бе Саломон Калу.

Бившият нападател на Челси откри резултата в полза на Лил в 7-ата минута, но след това се превърна в антигерой за домакините, след като си вкара автогол в 67-ата минута, а малко по-късно пропусна и дузпа.

Шампионът Монпелие завърши 1:1 у дома срещу предпоследния Троа и остава на седмо място, извън местата за разпределение на участниците в евротурнирите. Гаетан Шарбоние откри резултата в полза на Монпелие в 7-ата минута, но Троа изравни в 50-ата след попадение на 17-годишния тийнейджър Корентен Жан. Това е трети гол за Жан, след като миналата седмица той реализира първите си две попадения в професионалния футбол.