Крузейро се наложи като гост над Интернасионал с 2:1 и увеличи преднината си на върха след 25-я кръг на бразилското първенство.

Възпитаниците на Марсело Оливейра се приближиха до титлата ,след като постигнаха девета победа в последните си десет мача в лигата и с актив от 53 точки вече имат аванс от 11 точки пред преследвачите Гремио и Ботафого.

Полузащитникът Нилтон откри резултата в четвъртата минута след подаване от ляво на Егидио, а нападателят Вилиан донесе победата в началото на второто полувреме.

Интернасионал, който е воден от бившия селекционер на Бразилия Дунга, допусна трета поредна загуба и вече е седми с 34 точки.

Гремио се изкачи на второто място след победа с 1:0 над Сао Пауло на "Морумби", а Ботафого с Кларенс Сеедорф в състава си падна на трета позиция след домакинско поражение от предпоследния Понте Прета с 0:1.