ПСВ Айндховен и Твенте направиха грешки в борбата за първото място в холандското първенство. В срещи от 14-ия кръг ПСВ допусна домакинска загуба с 1:2 от Витес, а Твенте направи 2:2 с Цволе.

Станислав Манолев остана на резервната скамейка и не игра за тима от Айндховен. Неговите съотборници поведоха чрез Дерайк още в 5-ата минута, но представящите се отлично през този сезон гости направиха обрат. Още в 15-ата минута Рейс изравни, а в 74-ата Бони направи 1:2.

Особено драматичен бе развоя в Енсхеде, където Твенте стигна до точката в последната минута. Николай Михайлов е с контузия и не бе в групата на отбора. Домакините поведоха с гол от дузпа на Тадич в 48-ата мин. Авидич изравни за Цволе в 55-ата мин., а в 88-ата Ван ден Берг направи обрат. Въпреки това Твенте не се отказа и в добавеното време Кастайньос вкара за крайното 2:2.

В класирането ПСВ Айндховен временно остава лидер с 33 точки, а Твенте изпусна шанса да се изравни и остава 2-ри с 31 точки. Със същия актив е Витес на 3-ата позиция. Цволе е на 14-о място с 12 точки.