Испания и Холандия направиха решителна крачка към класиране на европейското първенство за младежи.
Настоящият първенец,

Испания спечели с 5:0 като домакин на Дания в първата среща от плейофа за класиране на финалите.Нападателят на Бенфика Родриго Морено блесна четири гола. Той направи хеттрик до 22-ата минута и добави още един гол в 66-ата минута. Последното попадение в мача вкара Иско от дузпа в 79-ата мин.

Отборът на Холандия, който беше в една група с България в квалификациите, също стартира безпроблемно в плейофите. "Лалетата" победиха с 2:0 Словакия като гост, като два гола за успеха на чужда земя вкара халфът на Витес - Марко ван Хинкел.

Италия - Швеция

* Победителите от седемте плейофа се класират на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. Те ще оформят две групи от по четири отбора, като осмият е домакинът Израел.