Гана и Мали са отборите, които се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации от група "В".

В последната си среща от първата фаза на надпреварата Мали раздели точка с големия си конкурент за втората позиция в класирането ДР Конго, завършвайки 1:1.

Плеймейкърът на ''леопардите'' Диемерчи Мбокани откри резултата от дузпа след едва три минути игра, като това е най-бързият гол от началото на турнира. Само 11 минути по-късно обаче Мали се върна в мача благодарение на попадение на Мамаду Самаса.

ДР Конго не успя да се справи със солидната отбрана на съперника си и в крайна сметка "орлите" се присъединиха към Гана в топ 8 на шампионата.

Гана пък записа категорична победа срещу Нигер с 3:0. Асамоа Гиян бе точен в 6-ата минута, а в 23-ата се разписа и Кристиан Атсу. Крайния резултат за "черните звезди" оформи Джон Бойе малко след почивката.

Крайното класиране в групата изглежда така: Гана е със 7 точки, Мали с 4, ДР Конго с 3 и Нигер с 1.

Така на четвъртфиналите Гана ще се изправи срещу Кабо Верде, а Мали ще спори с домакините от ЮАР, който е четирикратен шампион на Африка, но не е печелил тази титла от 31 години. Мачовете са в събота (2 февруари).