Италианецът Грациано Пеле вкара и двата гола при победата на Фейенорд с 2:1 над Грьонинген в среща от 18-ия кръг на холандското първенство. С този успех Фейенорд събра 37 точки, колкото има Аякс, който направи нулево равенство с Утрехт.

Двата отбора си поделят 3-ата позиция в класирането, но Аякс е по-напред заради добрата си голова разлика. Най-сериозните съперници в местния футбол се срещат в първия кръг след Нова година- на 20 януари.

В 58-ата минута Пеле откри резултата, засичайки центриране от корнер на Жорди Класи. В 76-ата минута защитникът на гостите Виргил ван Дейк изравни, след като топката дойде при него от рикошет при центриране от дясно. Три минути преди края обаче Пеле донесе отново бе точен за крайното 2:1.

В други срещи Валвийк и Вилем II завършиха 0:0, а Венло отстъпи на Рода с 2:4. Така в класирането начело са ПСВ (Айндховен) и Твенте с по 40 точки, следвани от Аякс и Фейенорд с по 37, и Витес с 35.