Един от най-сериозните фаворити на Купата на Африканските нации - Кот д'Ивоар, започна с трудна победа в похода си към титлата. Възпитаниците на селекционера Сабри Ламуши надделяха с 2:1 над Того след гол две минути преди края на първия мач от група D.

Яя Туре откри резултата още в 8-ата минута с премерен шут, хванал неподготвен вратаря на тогоанците Коси Агаса, но в самия край на първото полувреме "ястребите" стигнаха до 1:1 след грешка в защитата на фаворитите, от която Айите изравни.

И когато по всичко личеше, че двата тима ще разделят по една точка в първия си мач, Жервиньо донесе трите точки за Кот д'Ивоар в 88-ата минута с красиво попадение от малък ъгъл, засичайки центриране от фаул.

Секунди преди края пък вратарят на "слоновете" Бубакар Бари спаси вратата си от ново изравнително попадение.

В другата среща от същата група Тунис се наложи над Алжир с минималното 1:0 буквално в последнта минута.

Тунис измъкна успеха в края.

В герой за победителите се превърна се превърна 22-годишният Юсеф Мсакни, който бе точен в първата минута на добавеното време.

Цял мач за Алжир пък игра бившият вратар на ЦСКА и Славия Райс М`Боли.

Така начело в групата е Кот д'Ивоар с 3 точки, следван от Тунис с 3, Того и Алжир с по 0. Следващите мачове от тази група са в събота, когато Кот д'Ивоар ще се изправи с Тунис, а Алжир ще срещне Того.