Аржентина остава начело в световните квалификации в зона Южна Америка, след като нанесе тежък удар на Уругвай и победи с 3:0 като домакин.

"Бяло-сините" се развихриха през второто полувреме. Лионел Меси откри резултата в 66-ата минута. В 75-ата Серхио Агуеро удвои, а Лео Меси оформи класиката в 80-ата мин.

Колумбия и Еквадор продължават с изненадващо силното си представяне.

Колумбийците нанесоха поредно поражение на Парагвай и спечелиха с 2:0, очаквано с голове на голямата си звезда Радамел Фалкао в 52-ата и 89-ата минути.

Еквадор пък победи с 3:1 гостуващия Чили. Хуан Карлос Паредес с вкара автогол в 25-ата минута, за да поведе Чили, но домакините обърнаха след две попадения на Фелипе Кайседо в 33-ата и 57-ата минути и Сегунд оКастийо в добавеното време. Гостите завършиха мача с 9 души след червени картони на Пабло Контрерас в 54-ата мин. и Артуро Видал в 86-ата.

В последния мач аутсайдерите Боливия и Перу завършиха 1:1.

След пълни 8 кръга в класирането води Аржентина със 17 точки, следван от Колумбия и Еквадор с по 16, Уругвай и Чили с по 12, Венецуела с 11, Перу с 8, Боливия с 5 и изненадващо последен е Парагвай с 4 т.