Двете звезди, които бяха привлечените за този сезон в първенството на Австралия – Алесандро дел Пиеро и Емил Хески, се изправиха за първи път един срещу друг и вкараха първите си голове за новите си отбори още във 2-ия кръг на "А" лигата.

Хески и неговият Нюкасъл Джетс излязоха победители като се наложиха с 3:2 над Сидни като гости.

Грифитс даде аванс на Джетс в 11-ата минута, а Дел Пиеро изравни в 26-ата. Хески върна аванса за своите преди края на първото полувреме, а в 64-ата мин. Гудуин направи 1:3. Крайното 2:3 оформи Пауъл в 76-ата.

Сидни на Дел Пиеро до момента няма спечелена точка след 2 загуби и се намира на предпоследното 9-о място, а Нюкасъл е 6-и след първата си победа, която му осигури 3 точки в актива.