Аякс се доближи максимално до първото място в холандското първенство, след като победи категорично с 3:0 като домакин в голямото дерби с Фейенорд от 19-ия кръг.

Датчанинът Виктор Фишер откри резултата още в 7-ата минута, а отново той вкара за 2:0 в 40-ата мин. В 62-ата сънародникът му Кристиан Ериксен направи резултата класически, но само 2 минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Рикардо ван Райн. Лекс Имерс не можа да реализира последвалата дузпа и така резултатът се запази 3:0.

Аякс остава на 3-то място, но вече е с 40 точки, колкото има и 2-рия ПСВ Айндховен, а лидерът Твенте е само с 1 повече. След загубата в директния сблъсък Фейенорд остава 4-ти с 37 точки.