Англия излезе на първо място във временното класиране в група Н на световните квалификации за Мондиал 2014 след убедителна победа с 4:0 над Молдова.

"Трите лъва" се възползваха от равенството 1:1 между Полша и Черна гора и излязоха на върха на подреждането.

Начало на головото шоу на англичаните даде Стивън Джерард още в 12-ата минута, а Ламбърт удвои в 27-ата. Дани Уелбек пък блесна с две попадения - в 45-ата и 51-ата минута.

Черна гора пък поведе с 1:0 като гост на Полша след гол на Дамянович в 12-ата минута, но само четири по-късно Роберт Левандовски изравни за крайното 1:1.

Така Англия има актив от 15 точки от 7 изиграни срещи, а Черна гора е също с 15, но от 8 мача. Третият Украйна има 14 точки от 7 мача, а Полша е на 4-а позиция с 10 т. от 7 двубоя.