Олимпик Марсилия постигна труден успех над Сент Етиен с 1:0 в последния мач за годината от френското първенство. Единственото попадение бе дело на 23-годишния Андре Аю, който засече с глава секунди преди края на първото полувреме.

Тулуза пък най-после показа, че може да вкарва голове и след четири безплодни мача, се наложи с 2:0 над Сошо. В 21-ата минута от три метра Джонатан Зебина не успя да вкара топката в мрежата и вратарят Симон Пуплен спаси Сошо. Пет по-късно обаче левият бек на гостите Жером Русийом пипна топката пред наказателното поле, а от последвания свободен удар Адриен Регатен красиво откри резултата. В 85-ата минута Еманюел Ривие засече пас на Етиен Дидо и ефектно от въздуха прати топката в мрежата.

Валансиен затвърди впечатленията, че ще се бори за място в Европа отново, след като пречупи останалия с десет души Евиан Тонон Гаяр. Домакините пропуснаха и дузпа в 50-ата минута, като Матийо Досеви не я вкара, но 74-ата минута Хосе Саес направи 2:1.

В класирането водят Пари Сен Жермен, Олимпик Лион и Олимпик Марсилия, които са с равен брой точки - 38.