Твенте и Хановер завършиха наравно 2:2 в първа среща от група "L" на Лига Европа. Двата отбора си разделиха по-едно полувреме, като домакините трябва да съжаляват за изпуснатата победа.

Домакините започнаха много активно двубоя и веднага стигнаха до голови ситуации. Още в 7-ата минута холандският тим успя да излезе напред в резултата. Янсен бе точен след добро подаване на Шадли.

Активната игра на Твенте продължи и положенията пред Цилер следваха едно след друго. Като чисти положения пропуснаха Шадли, Кастайньос и Тадич. Гостите от Хановер действаха много неорганизирано и въобще не успяваха да застрашат Николай Михайлов.

Твенте продължи да диктува събитията на терена, но не успя да стигне до втори гол и се оттегли с гол аванс на почивката.

Второто полувреме гостите от Хановер започнаха малко по-активно, но след пряк свободен удар Твенте реализира своето второ попадение. В 54-ата минута Шадли стреля от ляво на наказателното поле топката се отклони от Шлаударф, който бе застанал на стената и спря в мрежата на Цилер.

След комфортната си преднина играчите на Твенте приеха играта в собствената половина, което доведе до по-честите атаки на гостите. Така в 67-ата минута след силен удар на Рауш, топката се отклони от Ландзаат попадна в резервата Собиех, който на празна врата намали за хановер. Този гол даде нови сили на германския тим, който продължи да играе по-агресивно. Изненадащо Твенте започна да играе много несигурно, което даде нови сили на гостуващия тим.

В 73-ата минута Хановер успя да изравни. След остро центриране от ляво в наказателното поле на домакините, капитанът на Твенте Висгерхоф отклони топката в собствената си врата, като не остави шанс на Михайлов - 2:2.

Въпреки, че допуснаха изравняване домакините получиха две отлични възможности да поведат отново, но пропуски на Кастайньос и Бойата лишиха домакините от трите точки.

ТВЕНТЕ: Михайлов, Висгерхоф, Браафхейд (Бойата - 50), Розалес, Дъглас, Шилдер (Ландзаат - 46), Брама, Янсен, Тадич, Шадли (Гутиерес - 77), Кастайньос

ХАНОВЕР: Цилер, Егиман, Фелипе, Черундоло, Пинто (Ники - 31), Хущи, Андреасен (Шмийдебах - 75), Рауш, Щиндл, Шлаудраф, Абделауе (Собиех - 46)