Хелзингборг и Твенте завършиха наравно 2:2 в мач от група "L" от Лига Европа. Николай Михайлов игра 90 минути за гостите, които допуснаха две попадения до почивката. През втората част обаче холандският тим значително подобри играта си и успя да изравни, като дори пропусна и да се поздрави с успех след няколко пропуска в последните минути.

Как се разви срещата?

Хелзингборг успя да открие резултата с първата си сериозна атака. В 8-ата минута Мелангу получи една топка на десния фланг. Той центрира към Никола Джурдич и сърбинът прати топката с глава във вратата, пазена от Николай Михайлов.

В 15-ата минута Твенте пропусна чудесен шанс да се върне в двубоя, но Дъглас пропусна целта. След това последваха няколко изключителни атаки на Хелзингборг. Мелангу намери добре Бедоя, който прати топката на сантиметри от гредата, а малко след това Ники Михайлов трябваше да хваща топката на милиметри от голинията. Постепенно играта се пренесе в средата на терена.

В 40-ата минута Тадич изведе Кастейньос сам срещу вратаря, но стражът на домакините отрази удара и така Твенте пропусна най-чистото си положение.

Три минути по-късно неприентираната отбрана на Твенте беше наказана за втори път от Джурдич. Давид Акам изработи гола. Ники Михайлов излезе да го пресрещне, но той го финтира, чуквайки топката към Джурдич, който на празна врата свърши по-лесното.

В 55-ата минута Твенте можеше да намали резултата. Роберт Шилдер стреля прецизно с плътен удар, но топката се отби в напречната греда.

В 74-ата минута холандският тим все пак се разписа. Тадич центрира от малък ъгъл и резервата Расмус Бергсон с глава се разписа за 2:1. Шест по-късно Шилдер се озова на чиста позиция след рикошет, но не успя да уцели вратата.

В 88-ата минута резултатът стана 2:2. Дъглас се извиси високо при едно центриране в наказателното поле на домакините и възстанови равенството.

Малко след това Тадич направи уникален пропуск, с който можеше да донесе победа на холандския състав.

Хелзингборг - Твенте 2:2

1:0 Джурдич (8)

2:0 Джурдич (43)

2:1 Бенгсон (74)

2:2 Дъглас (88)

Ето съставите:

ХЕЛЗИНГБОРГ: Хансон, Ата, К. Андерсон, Ларсон (46-ата Бафо), Уронен, Мелангу, Линдстрьом (74-ата Валщад), Гасхи, Боаузан, Бедоя (41-ата Акам), Джурдич

ТВЕНТЕ: Михайлов, Шилдер, Росалес (62-ата Бенгсон), Дъглас, Браафхейд (84-ата Ландзаат), Боята, Брама, Гутиерес (62-ата Кабрал), Тадич, Шадли, Кастайньос