Нюкасъл ще се опита да запази стопроцентовия си актив от победи срещу белгийски отбори във четвъртък вечерта, когато приема Брюж в мач от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. "Свраките" имат шест победи от шест срещи срещу представители от тази държава в евротурнирите и нямат ни най-малко намерение да развалят тази традиция. Дали Брюж ще стане първият белгийски тим, успял да направи поне равен срещу Нюкасъл, ще разберете, ако гледате двубоя пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.BG от 22:05 часа.

Успех срещу Брюж, ще означава почти сигурно класиране за "свраките" за елиминационната фаза на турнира. Преди три седмици мениджърът на английския отбор Алън Пардю показа, че приема турнира насериозно. В сблъсъка с Бордо, спечелен убедително с 3:0, той заложи на голяма част от титулярните си футболисти, за разлика от гостуването на Маритимо в първия кръг, завършило при нулево равенство.

Все пак срещу белгийците Пардю ще даде почивка на някои от ключовите си играчи. Шейк Тиоте обаче не е сред тях. Националът на Кот д'Ивоар бе изгонен с директен червен картон в неделя срещу Съндърланд и впоследствие бе наказан да не участва в три мача от Висшата Лига. За да не губи игрови ритъм, Тиоте ще продължи да бъде титуляр в срещите от Лига Европа.

Футболистите на Брюж отпътуваха за Англия в минорно настроение. В събота те изживяха най-голямото си разочарование този сезон. Тимът на Жорж Леекенс, който до този момент нямаше загуба в белгийския шампионат, бе разгромен от непретенциозния ОХ Льовен с 1:4. Старши треньорът намекна, че ще направи промени в стартовата си единайсеторка. Леекенс се зарече, че представянето на тима му ще бъде много по-добро, отколкото срещу ОХ Льовен. Мачa с Нюкасъл пропускат Джим Ларсен, Ники Зимлинг, Фредрик Стенман и Райън Донк заради контузии. На разположение на Леекенс обаче е възстановеният Мохамед Чите.