АЗ (Алкмаар) спечели сблъсъка с ПАОК за първата позиция в крайното класиране в група L на Лига Европа. Холандският тим записа равенство 2:2 при гостуването си в Солун, което му гарантира лидерското място заради повече отбелязани голове на чужд терен в преките двубои, тъй като и двата тима приключиха с по 12 точки в актива си.

Тимът на Дик Адвокаат първи стигна до гол благодарение на точен изстрел на Томас Лам в 31-ата минута. Лукас възстанови равенството в 37-ата минута след точно изпълнена дузпа. Последва още един наказателен удар, с който Дони Гортер в 71-ата минута направи резултата 2:1 за АЗ.

Вижте репортаж от мача:

В другата среща Макаби (Хайфа) победи Шахтьор (Караганда) с 2:1. Каняс от дузпа даде аванс на гостите в 44-ата минута, но в 72-ата Гозлан изравни. Точка на спора сложи Абухатзира десет минути преди края на редовното време. Любопитно е да се отбележи, че през второто полувреме двубоят бе отложен с около 10 минути заради авария с тока на стадиона.