Манчестър Юнайтед се наложи категорично над Нюкасъл с 3:0 като гост в двубой от седмия кръг на английското първенство. "Червените дяволи" са на второ място в класирането, на четири точки от лидера Челси. "Свраките" са на десета позиция.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън нямаха никакви проблеми в този мач. В осмата минута Евънс откри резултата след центриране от корнер. Малко след това Уелбек направи страхотен пропуск, след като не бе точен на празна врата. В 16-ата минута Евра направи 2:0 отново при идентична ситуация като при първото попадение.

Втората част започна с отменен гол на Нюкасъл. При повторението се видя, че топката е минала голлинията. В 71-ата минута Клевърли оформи крайното 3:0 с много красив гол.