Тотнъм продължава преследването си на челните позиции във Висшата лига и постигна победа в срещата си от деветия кръг на Висшата лига. "Шпорите" спечелиха с 2:1 при гостуването си на Саутхемптън.

Лондончани изковаха успеха си още през първото полувреме с голове на Гарет Бейл в 15-ата минута и Клинт Демпси в 39-ата. Домакините върнаха едно попадение в 66-ата мин. с попадение на Джей Родригес.

Със същия резултат, но далеч по-драматично в последните минути, Нюкасъл победи гостуващия Уест Бромич Албиън.

Демба Ба откри резултата в 35-ата минута след хубаво воле - негов седми гол за сезона. Играещият в Уест Бромич под наем от Челси Ромелу Лукаку обаче изравни в 55-ата минута, засичайки с глава центриране на Золтан Гера. Нещата вървяха към равен, когато Папис Сисе се разписа в продължението на срещата в 93-ата минута, за да оформи крайното 2:1.

В класирането Тотнъм вече е 4-ти със 17 точки, Уест Бромич е на 8- място с 14 точки, Нюкасъл е 10-и с 13 т., а Саутхемптън е на предпоследната 19-а позиция с 4 т.