Тотнъм спечели с 2:1 у дома срещу Арсенал в дербито на Лондон. Успехът пред повече от 36 хиляди зрители на стадион "Уайт Харт Лейн" помогна на "шпорите" да вземат сериозен аванс пред своя голям съперник в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Домакините поведоха с гол на Гарет Бейл в 37-ата минута. Уелсецът беше изведен от Гулфи Сигурдсон и технично преодоля вратаря Войчех Счесни. Само две минути по-късно Скот Паркър асистира на Арън Ленън и английският национал реализира втория и решителен гол в полза на Тотнъм.

В началото на второто полувреме защитникът Пер Мертезакер вкара почетно попадение за "артилеристите" след центриране на Тио Уолкът. До края на мача "шпорите" можеха да увеличат аванса си, но пропуски направиха Гарет Бейл и Джърмейн Дефо.

Успехът върна Тотнъм на третото място във временното класиране с актив от 54 точки. Арсенал е на пета позиция до момента с 47 точки.